Конечни отбелязва 2 гола, Харт има 36 спасявания, докато Флайърс победи Аваланш с 5-2
AP News | 2023-12-10 | 07:18:04

ДЕНВЪР (АП) — Травис Конечни вкара два гола, Оуен Типет има гол и асистенция, а Картър Харт спря 36 удара, за да поведе Филаделфия Флайърс до победа с 5-2 срещу Колорадо Аваланш в събота вечер.

Травис Санхайм и Джоел Фараби също отбелязаха, а Боби Бринк направи две асистенции, когато Флайърс спечелиха четвъртата си поредна победа и се подобриха до 10-3 -1 в последните им 14 мача. Филаделфия се премести на второ място в Дивизията Метрополитън един сезон, след като завърши с най-лош резултат в Източната конференция.

Нейтън Маккинън и Джош Менсън отбелязаха за Колорадо, който загуби за пети път в шест мача (1- 3-2). Иван Просветов завърши с 29 спасявания.

Флайърс пое контрола през втория период, като поведе с 3-1 след голове на Типет и Санхайм при разлика от 2:16 в средата на периода.

След като Колорадо дръпна с една глава до третия период, Конечни вкара от дузпа при оставащи 10:29, след като беше задържан от Маккинън при откъсване. Това даде на Конечни три поредни мача с много точки и 16 гола за сезона.

Фараби добави своя 10-и само 46 секунди по-късно, за да овладее резултата.

Това беше втора домакинска загуба на Колорадо за три дни.

Конечни започна вкарването 2:19 след края първия период.

Маккинън изравни с 1:01 пропуск в периода с 11-ия си резултат. Това също така удължи поредицата му от точки до 11 мача, най-дългата активна серия в НХЛ.

Флайърс: В Нешвил във вторник вечерта, за да завърши пътуване с три мача.

Лавина: Домакин на Калгари в понеделник вечерта в четвъртия от пет мача homestand.